KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16011015
nr 1601 1015
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad 1973 a tergo. Olja på duk, 34x34 cm, yttermått inklusive ram: 35x35 cm
Kondition: smidde skada (färgbortfall)
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:01:04
2.000 kr
2.200 kr
2.800 kr
2.800 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
26 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Karl Gustaf KG Nilson
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson